Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach   Kliknij by wysłuchać tekst Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach Ułatwienia dla niedowidzących

WIDZISZ… REAGUJ… ZADZWOŃ !!!

Utworzono: środa, 06 listopad 2019

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipianach apeluje o szczególną wrażliwość na los ludzi nie radzących sobie z problemami życia codziennego.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Lipiany o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, niepełnosprawne, starsze i samotne, których zachowanie może wskazywać na konieczność udzielenia pomocy medycznej lub socjalnej. Pora jesienno- zimowa jest bardzo trudnym okresem dla tych osób. To właśnie w tym czasie, kiedy pojawiają się spadki temperatur wzrasta ryzyko zagrożenia zdrowia i życia osób, pozbawionych jakiejkolwiek pomocy i wsparcia. Odpowiednio wczesna reakcja na potrzeby drugiego człowieka pozwoli wszystkim służbom przyjść z pomocą na czas.

Jeżeli posiadacie Państwo jakąkolwiek informację o osobach przebywających w pustostanach, nocujących na klatkach schodowych, piwnicach bądź w innych miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu. W związku z nadchodzącymi zimowymi miesiącami -prosimy o kontakt z jedną z poniższych instytucji.

Komenda Policji w Lipianach- tel. 91 577 95 72

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach- tel. 91 577 95 11 lub 997

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipianach- tel. 91 564 14 82

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego – bezpłatna, całodobowa infolinia z telefonu stacjonarnego 800 170 010, z telefonu komórkowego 696 031 168.

Wysoki kontrast

Rozmiar czcionki

A- A A+
Kliknij by wysłuchać tekst Ułatwienia dla niedowidzących