Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach   Kliknij by wysłuchać tekst Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach Ułatwienia dla niedowidzących

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipianach informuje, iż od dnia 18 sierpnia 2022 r. będą przyjmowane wnioski o dodatek węglowy.

 

Dodatek węglowy to jednorazowe świadczenie w wysokości 3 tys. zł.

Przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest wpisanie lub zgłoszenie głównego źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Przy dodatku węglowym nie obowiązuje próg dochodowy. Jednorazowe świadczenie jest przyznawane po rozpatrzeniu prawidłowo złożonego wniosku.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać do dnia 30 listopada 2022 r.

 

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski można składać osobiście w siedzibie Ośrodka (I piętro pok. nr 14), w formie elektronicznej za pomocą platformy ePUAP po zatwierdzeniu ich podpisem elektronicznym lub z wykorzystaniem profilu zaufanego, lub wysłać za pomocą poczty na adres Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach tj. ul. Myśliborska 3 , 74-240 Lipiany.

Do pobrania:

WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU WĘGLOWEGO

Klauzula informacyjna dot. wniosku o przyznanie dodatku węglowego

 

Akty prawne:

USTAWA Z DNIA 5 SIERPNIA 2022 R. O DODATKU WĘGLOWYM https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220001692/O/D20221692.pdf

 

Wysoki kontrast

Rozmiar czcionki

A- A A+
Kliknij by wysłuchać tekst Ułatwienia dla niedowidzących