Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach   Kliknij by wysłuchać tekst Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach Ułatwienia dla niedowidzących

Ruszyła bezpłatna internetowa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Utworzono: środa, 06 listopad 2019

Od teraz dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego będzie dużo łatwiejszy. Osoby po wypadkach komunikacyjnych, chore, wracające do zdrowia w domowych warunkach, z trwałą niepełnosprawnością ruchową, w trudnej sytuacji materialnej mają możliwość skorzystania z pierwszej w kraju, bezpłatnej internetowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Do dyspozycji zainteresowanych są trójkołowe rowery, balkoniki, wózki inwalidzkie czy kule ortopedyczne, a to nie wszystko.

Według założeń twórców, Fundacji Eco Textil,  wypożyczalnia ma być swoistą formą pomocy osobom z niepełnosprawnościami, które ze względów materialnych, nie mogą sobie pozwolić na zakup lub wypożyczenie ogólnodostępnego sprzętu rehabilitacyjnego. Środki służące do finansowania działalności wypożyczalni pochodzą z recyklingu tekstyliów ze specjalnych pojemników z logo Eco Textil lub Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zasady wypożyczenia sprzętu są niezwykle proste. Wystarczy zapisać się na liście wypożyczających dostępnej na stronie Fundacji Eco Textil. Złożony wniosek rozpatrywany jest zaledwie w 24 godziny, a sprzęt będzie do wyłącznej dyspozycji przez okres 2, 3 lub 6 miesięcy. Jedyne koszty jakie ponosi wypożyczający są związane z dostawą i odbiorem sprzętu.

W tym miejscu warto przypomnieć, że PFRON w latach 2005-2009 realizował Program Ograniczania Skutków Niepełnosprawności, w ramach którego, w Polsce, powstało kilkadziesiąt bezpłatnych wypożyczalni sprzętu. W naszym województwie, do dnia dzisiejszego, działają w Bydgoszczy, Toruniu, Wąbrzeźnie, Świeciu i Grudziądzu.

 

https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/ruszyla-bezplatna-internetowa-wypozyczalnia-sprzetu-rehabilitacyjnego/?fbclid=IwAR0aF0N0PZLsLpcIKdasdF3FGtABFTq_GtrzaezhNuO_veIBG19g7lK6Iec

 

Wysoki kontrast

Rozmiar czcionki

A- A A+
Kliknij by wysłuchać tekst Ułatwienia dla niedowidzących