Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach   Kliknij by wysłuchać tekst Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach Ułatwienia dla niedowidzących

Relacja z pikniku rodzinnego

Utworzono: środa, 27 wrzesień 2017

W dniu 23 września 2017 r. w Świetlicy Wiejskiej w Batowie odbył się Piknik Rodzinny Integracyjny, zorganizowany przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Lipianach, w celu     wzmocnienia opiekuńczych i wychowawczych kompetencji rodziców poprzez udział w warsztatach.

 

W pikniku uczestniczyli rodzice oraz dzieci korzystające z ofert świetlic środowiskowych w Lipianach oraz w Batowie. W trakcie trwania imprezy rodziców zaproszono do świetlicy, gdzie odbyły się półtoragodzinne warsztaty przygotowane przez Pana Marka Pietrasika – trenera oraz Prezesa Fundacji „Impuls” ze Szczecina. Warsztat dotyczył przede wszystkim nabycia wiedzy i umiejętności z zakresu spędzania wspólnie czasu oraz wychowania dzieci bez agresji. Na rodziców czekała kawa, herbata oraz pyszne domowe wypieki przygotowane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach.

We współpracy z opiekunami świetlic, Panią Natalią Cieślak oraz Panią Jolantą Schmach, przygotowano gry i zabawy dla dzieci – skakanie w worku, grę w zbijanego, zabawy przy muzyce itp. Kolejka ustawiła się również do magicznego stolika, przy którym Pani Dorota Socha tworzyła bajkowe malowidła na twarzach dzieci.

Po zajęciach warsztatowych przyszedł czas na wspólne ognisko i pieczone kiełbaski.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz ALKOGOGLI zorganizowany przez st. sierż.Marka Bruchajzera i asp. Tomasza Posyniaka z Komisariatu Policji w Lipianach (alkogogle zostały udostępnione przez Komendę Powiatową Policji w Pyrzycach). Jest to atrakcja, która powoduje dużo uśmiechu, ale przede wszystkim służy demonstracji, w jaki sposób nasze zmysły zmieniają się po wypiciu alkoholu. Nakładając specjalne okulary, na własnej skórze można się przekonać, jaki wpływ na sprawność psychomotoryczną wywiera stężenie alkoholu we krwi. Na pokazie uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań: chodzenie po prostej linii, trafianie piłką do celu, slalom między pachołkami. Młodzież oraz dzieci dla poprawy własnego bezpieczeństwa otrzymały również odblaskowe gadżety.

Piknik zakończono miłym akcentem i wszystkim małym uczestnikom za udział w grach i zabawach wręczono drobne upominki ufundowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipianach.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zorganizowaniu pikniku jak również mieszkańcom za aktywny udział.

 
 

Wysoki kontrast

Rozmiar czcionki

A- A A+
Kliknij by wysłuchać tekst Ułatwienia dla niedowidzących