Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach   Kliknij by wysłuchać tekst Witamy na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipianach Ułatwienia dla niedowidzących

Dobry start

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipianach informuje, iż w ramach Rządowego programu „Dobry Start” 300 dla ucznia, wnioski                  o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start na rok szkolny 2020/2021 będą przyjmowane:

 

- elektronicznie od 1 lipca 2020r. do 30 listopada 2020 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i polityki Społecznej (empatia.mrpips.gov.pl) oraz w wybranych bankach krajowych lub spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych świadczących usługi składania drogą elektroniczną wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start,

 

- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2020 r. do 30 listopada 2020 r. w siedzibie tutejszego Ośrodka z uwzględnieniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych (maseczka, rękawiczki).

 

W związku z działaniami profilaktycznymi związanymi z przeciwdziałaniem rozpowszechniania się koronawirusa i ograniczenia ryzyka zakażenia rekomendujemy, aby wnioski składać drogą elektroniczną lub listowną.

 

Dla wniosków prawidłowo wypełnionych i kompletnych, złożonych w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. ustalenie prawa do świadczenia dobry start oraz wypłata przysługującego świadczenia nastąpi nie później niż do dnia 30 września 2020 r.

Dla wniosków złożonych w terminie od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r., rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia jego złożenia.

 

 

Wzór wniosku o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start znajdziesz na stronie internetowej:

https://www.gov.pl/web/rodzina/wzor-wniosku-o-swiadczenie-dobry-start

 

 

AKTY PRAWNE DOT. PROGRAMU DOBRY START

 

https://www.gov.pl/web/rodzina/akty-prawne-dot-programu-dobry-start

 

Wysoki kontrast

Rozmiar czcionki

A- A A+
Kliknij by wysłuchać tekst Ułatwienia dla niedowidzących